Filback ile halının kalitesi tabanında…

Sektördeki yenilikçi duruşuyla Filback, inovatif ürünleri tasarımdaki trendlerle buluşturuyor.

Bu yıl standardın biraz dışına çıkan Filback, halı tabanında sarı, yeşil, kırmızı renkleri başarıyla deneyerek evlerin havasını değiştiriyor. Her ihtiyaca cevap verebilmek için kendini yenileyen marka, farklı konstrüksiyon ve enlerde de üretim yaparak müşteri ve pazar taleplerine yön veriyor.

İp üretim hattından başlayarak dokuma tezgahlarında halı tabanı kumaş üretimine kadar dayanan süreçte halı tabanının kalitede belirleyici rol üstlendiğini anlatan Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütçü, “Birincil Halı Tabanı halının dokumasına, desenine, ve boyutsal kararlılığına, sonuç olarak halının kalitesine doğrudan etki etmektedir. Bu sebeple iyi bir halının tabanı tufting esnasında iğne saptırmayı önlemek için tek ve çift fibrilasyon alternatifine sahip olmalıdır. Desenin ve kullanılan iplerin renginin ortaya çıkmasını sağlayan taban kumaşı olduğu için aslında halının kalitesine en çok etki eden faktör taban kumaşının kalitesidir” ifadelerine yer verdi.

İnovatif ürün; Filback suni çim halı tabanı

Halı tabanı alanında etkili çözümler sunan marka, sektöre sunduğu katma değerli ürünlerle de dikkat çekiyor. Sektöre getirdikleri en büyük yenilikler arasında yer alan suni çim halı tabanı kumaşı inovatif ürün olma değeri taşıyor.

Kullanılan yüksek teknoloji ile birlikte standart enlerin yanı sıra 5,40 metreye kadar uzanabilen ürünler de markanın bünyesinde yer alıyor.

İhracatta yeni pazar, İtalya

Yurtiçi pazarına öncelik verilen birincil halı tabanını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok ülkeye ihraç eden Filback, yurtdışı ayağında portföyüne İtalya’yı da dahil ederek uluslararası arenada güçlü bir profil çiziyor.

Mevcut kapasitenin artırımı ile bugün halı tabanı üretimin yüzde 40’ını ihraç ettiklerini belirten Salih Sütçü, önümüzdeki yıllarda ihracatın oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini, bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini söylüyor.